Strona główna
zaloguj

 | Mapa strony

10 linii lotniczych rozpocznie udział w projekcie ONZ na rzecz obniżenia emisji CO2

carbon_credits_offset

Dziesięć lini lotniczych rozpocznie inwestowanie w projekty, które obniżą emisję CO2 poniżej określonego przez ONZ poziomu, przekazano oficjalnie w piątek 06 maja oraz że Kenya Airlines stały się pierwszymi afrykańskimi liniami biorącymi udział w programie.
Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) działa w ramach programu offsetowego firmowanego przez ONZ i dotyczącego obniżenia emisji CO2, w którym firmy inwestujące w ten projekt otrzymują tzw. "kredyty węglowe" (eng. carbon credits) słuzące do poświadczenia redukcji emisji CO2.
Światowa organizacja lotnictwa powiedziała, że konieczność wprowadzenia programu w liniach lotniczych spowodowana jest gwałtowną ekspansją przemysłu, która może być z kolei przyczyną zmian klimatycznych.
"Lotnictwo to wschodzący rynek szczególnie w regionie Azjatyckim. Dlatego przedsięwzięmy szczególne środki aby zneutralizować wzrosty emisji CO2" - Michael Schneider, asystent dyrektora ds. offsetu CO2.
Tego roku oczekujemy 10 linii lotniczych wstępujących do offsetu z czego aż pięć jest z Azji.
Dotychczas siedem linii lotniczych pod patronatem IATA finansuje różne ekologiczne projekty na całym swiecie. Sektor lotniczy stanowi około 2 procent całkowitej emisji CO2.

Kenya Airways zakomunikowała, że planuje sfinansować projekt rozbudowy krajowej elektrowni geotermalnej Olkaria III w Rift Valley. Kenijskie linie zaoszczędziły do tej pory ok. 100 ton CO2 w ramach próbnej akcji offsetowej tylko w samym kwietniu.

Pasażer Kenya Airwayes zapłaci dobrowolnie.
Program w ramach offsetu jest już dostępny online (http://www.kenya-airways.com). Pasażer będzie mógł dokonać wyboru jaki bilet kupi. Jeśli nie wyrazi zgody na bilet z dopłatą w ramach offsetu to będzie mógł polecieć na zwykły bilet.

 

Redakcja

źródło

Reuters

Tagi: co2, ekologia, carbon credits, IATA, obniżenie emisji CO2

Podziel się na facebook.com

Komentarze:

Dodaj komentarz: