Strona główna
zaloguj

 | Mapa strony

Dziś międzynarodowy dzień Ziemi

planeta ziemia

Dziś czyli 22-go kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W wielu miastach na świecie organizowane są festyny i akcje, których celem ma być zwiększenie świadomości ekologicznej społeczności ludzi mieszkających na naszej planecie. Ideą ruchu jest aby każdy angażował się w swoim mieście w sposób jaki jest mu najbliższy. W szkołach, uniwersytetach oraz instytucjach samorządowych przeprowadzane są akcje informacyjne na temat nowczesnych sieci elektro energetycznych, zwanych potocznie smart grids, ekologicznych źródłach energii, najnowocześniejszych technologiach energetycznych, konieczności segregacji odpadów. Coraz modniejszą formą aktywacji młodzieży na świecie jest stopniowe przekształcanie szkół w tzw. szkoły zielone, których pomysł w roku 2007 osobiście wsparł były prezydent Stanów Zjednoczonych, Bill Clinton wraz ze swoją fundacją Clinton Foundation. Ekologiczne szkoły oprócz standardowego programu nauczania, uczą ekologicznego myślenia, racjonalnej gospodarki wodnej, zdrowej produkcji żywności oraz utrzymywania czystości w społecznościach, w których żyją uczniowie.

Inne formy uświadmaiania ekologicznego to aktywacja klasy politycznej, która ma najbardziej wymierny wpływ na poprawę sytuacji otaczającego nas środowiska naturalnego.

W Polsce, podobnie jak w reszcie świata akcja Światowego Dnia Ziemi odbywa się na tych samych płaszczyznach. Na licznych festynach prowadzone są akcje informacyjne, na których można dowiedzieć się dużo na temat korzyści wynikających z oszczędności energii, wody oraz segregacji odpadów. Finał Polskiej Edycji Światowego dnia Ziemi odbędzie się w Warszawie w Parku Pole Mokotowskie, w niedzielę dnia 27 kwietnia w godzinach 10-18.00. Poniżej prezentujemy film promujący Światowy Dzień Ziemi w tym roku:

Tagi: ekologia, Ochrona przyrody, mos.gov.pl, światowy dzień ziemi

Podziel się na facebook.com

Komentarze:

Dodaj komentarz: