Strona główna
zaloguj

 | Mapa strony

Dziś Światowy Dzień Wody

22-gi światowy dzień wody

Dziś świętujemy 20-stą rocznicę Światowego Dnia Wody, po raz pierwszy świętowanego w 1994, a ustanowionego na Szczycie Ziemi w 1992 roku. Święto to ma przypominać jak cennym dobrem jest woda, jak wielu mieszkańców na Ziemi ma utrudniony do niej dostęp. Największy problem z dostępem do wody występuje w krajach afrykańskich, gdzie bez stałego dostępu do wody występuje prawie 500 mln osób. Woda jest składnikiem wszystkich znanych człowiekowi organizmów żywych i uczestniczy we wszystkich procesach życiowych. To z wody wyszło życie i jest ona w życie niejaka wpisana. Brak dostępu do wody przez ogromną liczbę ludzi na świecie jest jedną z pierwszych spraw, którą współczesny świat powinien rozwiązywać, co przy obecnej technologii nie powinno być trudne... a jednak.

Bez wody nie ma życia.

Przypomnieć należy, że woda jest niezbędna do życia. Bez niej nie zachodzą procesy życiowe. Dzięki niej wegetują rośliny i to z niej w większości są zbudowane organizmy świata zwierząt, w tym ludzi.

Liczne atrakcje

Z okazji dzisiejszego święta przewidziano liczne strakcje we wszystkich większych miastach Polski. Dziś otwarte dla zwiedzających są liczne oczyszczalnie ścieków, zakłady wodociągowe itp. Szczegółowa lista znajduje się tutaj. Inicjatorem akcji w Polsce jest Ministerstwo Ochrony Środowiska Rzeczpospolitej Polskiej.

Tagi: Ochrona przyrody, mos.gov.pl, światowy dzień wody

Podziel się na facebook.com

Komentarze:

Dodaj komentarz: