Strona główna
zaloguj

 | Mapa strony

Hotel, który oferuje kolację w zamian za przejażdżkę rowerem.

The Crowne Plaza Copenhagen Towers

Duński hotel „The Crowne Plaza Copenhagen Towers” (http://www.cpcopenhagen.dk/) jest pionierem jeśli chodzi o czerpanie elektryczności z rowerów do ćwiczeń fitness.

Rowery są połączone z profesjonalnymi generatorami prądu podłączonymi do instalacji elektrycznej budynku. W nagrodę za wygenerowanie dostatecznej ilości energii elektrycznej otrzymujemy darmowy posiłek. Jak się można domyślać posiłek, który otrzymamy nie będzie zwyczajny a ekologiczny to znaczy będzie przygotowany z produktów miejscowych. Z miejscowych tzn. Do jego przygotowania nie wykorzystywano transportu, który jest jednym z poważniejszych emitentów substancji szkodliwych dla środowiska, gazów toksycznych, jak CO, SO2, węglowodory aromatyczne, również tak popularnego dzisiaj CO2.

Pobyt w tym hotelu przyczyni się więc dla świata oraz dla naszego zdrowia, przecież ruch to zdrowie. Ktoś może zarzucić, że przejażdżka na rowerze generującym prąd to jest trochę tak jak mysz lub chomik biegający w swoim terrarium w kołowrotku, no ale my przecież mamy wybór i możemy zadecydować czy chcemy wziąć udział w tym dość ciekawym przedsięwzięciu czy też wybrać pobyt nazwijmy go „standardowy”.

Ilość energii elektrycznej jaką trzeba wygenerować to minimum 10 wato godzin.koszt posiłku jaki otrzymamy to wartość około 240 DKK (DKK - Korony Duńskie - red).

Hotel The Crowne Plaza Copenhagen Towers jest częścią InterContinental Hotels Group. Doba hotelowa kosztuje tam od 1186 DKK.

Pomysł, na który wpadł zarząd hotelu uważamy za bardzo ciekawy. Wyróżnia ofertę hotelu spośród wielu ofert dostępnych na Duńskim rynku.

Rzecznik prasowy hotelu pani Frederikke Tommergaard zastrzega, że oferta darmowego posiłku nie jest dla przechodniów, a zarezerwowana jest tylko dla gości hotelowych.

Tagi: co2, ekologia, obniżenie emisji CO2, eco, ekologiczny hotel, Dania, Kopenhaga, Copenhagen, The Crowne Plaza Copenhagen Towers

Podziel się na facebook.com

Komentarze:

Dodaj komentarz: