Strona główna
zaloguj

 | Mapa strony

Innowacyjność w Polskim przemyśle [TARBUD]

Tarbud 2013 wraz z Instalacyjna.com.pl

 W dniach 22- 24 marca Wrocławska Hala Stulecia gościła czołówkę Polskich firm z sektora budowlanego w ramach międzynarodowych targów budowlanych Tarbud. Chwytliwe hasło „wyjdziesz zbudowany” w 100 procentach oddawało charakter przedsięwzięcia, rzeczywiście po opuszczeniu hali targowej można było być spokojnym jeżeli chodzi o Polską myśl techniczną. Nie pozostajemy w tyle za zachodem w kwestii innowacyjności w tak dużych gałęziach przemysłu jak budownictwo. Szczerze mówiąc to właśnie o innowacjach będzie dzisiejszy artykuł który należy jednocześnie traktować jako ukłon w stronę kilku arcyciekawych firm, które poświęciły nam chwilę aby zaprezentować „co u nich nowego”.


 

Chemeko system.

 Chemeko-System

 Jak miałem przyjemność całkiem niedawno pisać na łamach innego portalu internetowego (http://tnij.org/vcjd) konieczne jest wzmożenie zainteresowania się nieco bardziej zieloną energią niż ma to miejsce obecnie. Naprzeciw moim oczekiwaniom wychodzi firma Chemeko System ze swoim alternatywnym paliwem pozyskiwanym z odpadów przemysłowych i komunalnych. W 2009 roku firma przekazała do eksploatacji instalację do produkcji paliwa alternatywnego, posiadającą wydajność ok 100 000 Mg w skali roku (sto tysięcy ton). W ogólnym ujęciu poza produkcją paliwa alternatywnego (m.in. dla cementowni), firma zajmuje się kompleksowym zagospodarowaniem odpadów przemysłowych, tj.: Odbiorem, segregacją, Odzyskiem, oraz składowanie odpadów niezdatnych do ponownego wykorzystania.

 

Grupa Vector Software.

Grupa Vector Software 

 Firma Bricsys Polska udostępnia swoim klientom narzędzie CADowskie BricsCad, które niepodważalnie jest wspaniałą alternatywą i nie lada konkurencją dla powszechnie znanego AutoCada. Pogram posiada pełną funkcjonalność dwg CAD, narzędzi 2D, oraz bezpośredniego modelowania 3D. Firma ponadto oferuje wraz z produktem nie tylko rozwiniętą platformę CADowską, ale również bardzo szeroko rozwinięte i elastyczne środowisko programistyczne które pozwala producentom aplikacji rozwijać programy zwiększające funkcjonalność BricsCADa. Dodatkowo program posiada całkowitą oferowanego przez Grupę Vector Software jest zapewne jego cena.

 

Biawar

Biawar

 Firma Biawar oferuje bardzo szeroką gamę produktów, począwszy od ogrzewaczy wody, poprzez kotły C.O., systemy solarne a skończywszy na wysokiej jakości pompach ciepła. Duża i specjalistyczna oferta firmy Biawar prezentuje jej pełen profesjonalizm, jednak moją uwagę w głównej mierze zwrócił oferowany przez firmę system solarny, będący swoistą odpowiedzią na zapotrzebowanie klienteli zainteresowanej  ekologicznymi i tanimi w eksploatacji źródłami energii. Pakiet przygotowany jest dla instalacji ciepłej wody użytkowej domów jednorodzinnych i składa się m.in. z kolektorów słonecznych, zasobnika solarnego, grupy pompowej i regulatora solarnego.

 

Biawar - Schemat

 

 

Eurocolor

Eurocolor

 Nowoczesne okna na długie lata. Podczas targów budowlanych Tarbud firma EUROCOLORprzedstawiała m.in. OknaEnergo+, produkt jest o tyle ciekawy, iż posiada stabilny i energooszczędny profil Geneo stworzony na bazie tworzywa nowej generacji RAU-FIPRO, będącego wynikiem 50- letnich doświadczeń w przetwórstwie tworzyw sztucznych firmy REHAU. Nowatorskie zastosowanie tworzywa wraz z włóknem szklanym oraz specjalne receptura i technologia produkcyjna umożliwiają uzyskanie doskonałych parametrów statycznych i termoizolacyjnych

 

KonArt

 KonArt

Firma specjalizuje się w produkcji nietypowego i zapewne innowacyjnego grzejnika kamiennego będącego bardzo ciekaw alternatywą dla pieców i kominków. Nowoczesna i przyjazna technologia oparta na podczerwieni fal długich pozwala na sprawne i oszczędne ogrzewanie przy minimalnym zużyciu energii. Urządzenie zostało w całości zaprojektowane przez polskich inżynierów.

Grzejnik kamienny


 

Wyjdziesz zbudowany”- ze świadomością innowacyjności i rozwoju technologicznego zaprezentowanego w dniach 22-24 marca we Wrocławskiej Hali Stulecia, zapewne tak.

~instalacyjna.com.pl

Tagi: instalacyjna, tarbud, realacja z tarbud, relacja z tarbudu, chemeko, chemekosystem, biawar, innowacyjność w polskim przemyśle, innowacyjność, zielona energia polska, konart, eurocolor tarbud, chemeko tarbud, chemekosystem tarbud, bricscad tarbud, najlepsze tarbud

Podziel się na facebook.com

Komentarze:

Dodaj komentarz: