Strona główna
zaloguj

 | Mapa strony

Ludzkie ciała przekształcone w żywe baterie dzięki nanowstążkom!

Nanowstążki na elastycznej błonie

Gumowa błona jest wytwarzana z ceramicznych nano-wstążeczek osadzonych na arkuszach gumy silikonowej, wytwarzających energię elektryczną podczas zginania i jak donoszą badania z Princeton sprawność przetwarzania energii mechanicznej na elektryczną jest wysoka, bo aż 80% energii mechanicznej zamieniana jest w elektryczną!
W przyszłości nawet takie proste czynności życiowe jak oddychanie i chodzenie może być źródlem zasilania urzadzeń elektrycznych, wszystko dzięki nano-wstążeczkom, tak małym, że bez problemu mogą być wszczepione w ludzkie ciało, przekształcając ludzi w ekologiczne baterie.

Odkryty przez naukowców z Uniwersytetu Princeton wynalazek bez problemu może być źródłem elektryczności dla rozruszników serca, telefonów komórkowych, mp3 playerów itp.
Eksperyment został udokumentowany w artykule “Piezoelektryczne wstążki przetworzone na gumę dla elastycznej konwersji energii” (ang: "Piezoelectric Ribbons Printed onto Rubber for Flexible Energy Conversion”)

Elastyczne nanowstążki mogą być umiesznane w ubraniach, butach i, co wymaga przeprowadzeniu odpowiednich badań, rownież w ludzkim ciele. Aktualnie wynalazkiem interesuje się amerykański rząd i wojsko.
Wynalazek jest skalowalny, to oznacza, że rozmiar modułu złożonego z nanowstążek może być dowolnych rozmiarów.
Jak mówi jeden z wynalazców prof. Michael McAlpine jeśli przez nanowstążkę przepuścimy prąd to ona wygnie się, więc proces ten działa również w drugą stronę, co nasuwa na myśl np. zastosowanie idealne dla urządzeń stosowanych w mikro chirurgii.

Wynalezionie nanowstążki są idealnymi przewodnikami, prąd plynie w nich w sposób uporządkowany, bez obecnych w standardowych przewodnikach rozproszeń. W połączeniu z możliwością zamiany energii kinetycznej w elektryczną, tworzy idealne niemal wręcz źródło energii. Kiedy technologia ta wejdzie do przemysłu, skala zastosowań wydaje się wręcz nieograniczona.

Redakcja

źródło www.princeton.edu

Tagi: nanowstążki, nanowłókna, eko, eko technologie

Podziel się na facebook.com

Komentarze:

Dodaj komentarz: