Strona główna
zaloguj

 | Mapa strony

Mars One

Jeszcze chwilę temu pisaliśmy o odkrywaniu Marsa przez sondę Curiosity, dzisiaj pójdziemy o krok dalej i przedstawimy plan kolonizacji czerwonej planety według Bas'a Lansdrop'a. Projekt Mars One ma zakończyć się w 2033 roku i w całosci ma zostać sfinansowany przez prywatnych inwestorów.
Projekt rozpoczął się w 2011 roku i jest to niepodwarzalnie jeden z najbardziej emocjonujących i inspirujących planów tego tysiąclecia. Mars One skupia się na założeniu pierwszej ludzkiej kolonii na Marsie w kwietniu 2023 roku. Czwórka astronautów wyłonionych na podstawie swoistego „show” już za 10 lat (według planów) ma znaleźć się na czerwonej planecie. Założenie pierwszej ludzkiej kolonii na Marsie w kwietniu 2023 roku. Pierwsza czwórka astronautów dotrze na Marsa w cztery miesiące po wyruszeniu z Ziemi.
Plan misji przedstawia się następująco:
- 2013 r.: Budowa modelu kolonii na ziemi oraz wybranie pierwszych 40 astronautów/ ochotników.
- 2014 r.: Wyprodukowanie pierwszego satelity komunikacyjnego.
- 2016 r.: Rozpoczęcie misji zaopatrzeniowej i transport 2,5 tony żywności, oraz środków niezbędnych do życia w pobliże zaplanowanego miejsca założenia kolonii. Transport przy użyciu statku „Dragon”.
- 2018 r.: Wysłanie łazika w celu znalezienia najdogodniejszego miejsca do kolonizacji.
- 2021 r.: Wysłanie drugiego łazika oraz sześciu statków Dragon, które będą spełniać rolę kapsuł mieszkalnych, zaopatrzeniowych, oraz podtrzymujących życie.
- 2022 r.: Start rakiety Falcon Heavy z czwórką astronautów na pokładzie
- 2023 r.: Lądowanie na Marsie.
- 2025 r.: Dotarcie na planetę drugiej grupy astronautów.
- 2033 r.: Kolonia powinna liczyć 20 osób.
 
Koszt ekonomiczny tego „wyczynu” szacuje się na ok. 6 mld dolarów. Jak wcześniej wspomniano całość projektu mieliby pokryć prywatni inwestorzy, oraz pasjonaci. Całość ma napędzać medialny szum (do którego się przyłączamy;) ), oraz nowatorski program reality show, na podstawie którego wyłoniono by 40 śmiałków. (Rysunek po lewej stronie przedstawia statek/ kapsułę DRAGON, produkcji firmy SpaceX)
 
Co więcej podróż na Marsa jest podróżą w jedną stronę. Kolonizacja miejsca o tak niedogodnych warunkach do egzystencji jest diabelnie trudna i zapewne, niebezpieczna. Jak sądzicie, czy ktokolwiek się tego podejmie? Czy projekt przebiegnie zgodnie z zaplanowanymi chronologicznie datami? I najważniejsze pytanie, czy chcielibyście w nim uczestniczyć?
 
 

www.mars-one.com

Tagi: Mars, Mars One, One, Kolonia na Marsie, kolonizacja marsa, mars instalacje

Podziel się na facebook.com

Komentarze:

Autor: Poborzne życzenia Data dodania: 4 stycznia 2013

Ne uda się im .Taka potęga jak nASA nie poleciała, to oni terz nie polecą.

Autor: Adolf Data dodania: 26 września 2012

Lepiej księżyc

Autor: Adolf Data dodania: 26 września 2012

Lepiej księżyc

Dodaj komentarz: