Strona główna
zaloguj

 | Mapa strony

Trwa remont instalacji w Empire State Building

Empire State Building

W Empire State Building trwają szeroko zakrojone prace związane z modernizacją elektryczno-energetyczną budynku. Modernizacji podlega cała 102 kondygnacyjna powierzchnia przeznaczona pod wynajem. Duża część modernizacji to ulepszenie systemu oświetleniowego, który po skończeniu prac będzie samoczynnie zapalał światło kiedy w pomieszczeniu będą ludzie i gasił po opuszczeniu pomieszczenia, dodatkowo będzie reagował na nasłonecznienie i płynnie obniżał lub też zwiększał natężenie oświetlenia w zależności od potrzeb. Po zakończeniu modernizacji oświetlenia ma ono dać oszczędności rzędu 65% w skali roku. Biorąc pod uwagę wszystkie systemy elektryczne łącznie z oświetleniem, modernizacja da 38% oszczędności co daje niebagatelną kwotę oszczędności 4,4 milionów dolarów w ciągu roku.

Planowane są również modernizacje 6500 sztuk okien, systemów ogrzewania i chłodzenia, systemu automatyki budynku oraz systemu monitoringu energii u najemców.

Wszystkie starania oprócz wymiernych korzyści finansowych mają utrzymać dla Empire State Building miano zielonego drapacza chmur, o które postarał się już z sukcesem w 2001 roku.

Reuters

FreeDigitalPhotos.net

Tagi: Empire State Building

Podziel się na facebook.com

Komentarze:

Dodaj komentarz: