Strona główna
zaloguj

 | Mapa strony

USA rozdaje 36 milionów dolarów, aby rozwinąć technologię łatwych w produkcji biopaliw

Drop-in fuels

USA rozdaje 36 milionów dolarów, aby rozwinąć technologię łatwych w produkcji (eng. drop-in) biopaliw.

   Amerykański Departament Energii wydaje 36 milionów dolarów na sześć projektów dotyczących biopaliw, które badają możliwości ulepszeń technologicznych oraz na integrację wszystkich procesów wymaganych przy produkcji zaawansowanych biopaliw oraz na inne cenne produkty bio-chemiczne.

   Finansowanie, które ogłosił Sekretarz ds. Energetyki Steven Chu pomoże w dywersyfikacji portfela agencji odnośnie programu dot. biomas i objąć dodatkowo inne paliwa i chemikalia poza tylko i wyłącznie etanolem celulozowym produkowanym z drewna, słomy oraz innych niejadalnych części roślin.

   Nowe biopaliwa (ang. Drop-in biofuels) są w pełni zgodne z obecnymi i można je używać zamiennie z paliwami konwencjonalnymi – kopalnymi. Nie wymagają dostosowania systemów paliwowych oraz samego silnika, jak również sieci dystrybucji paliw.

   Amerykańskie Biuro Efektywności Energetycznej oraz Energii Odnawialnej zajmujące się programem biomasy ma na celu sprawienie produkcji etanolu celulozowego (eng. Cellulosic ethanol) konkurencyjnej cenowo do 2012 roku. Biuro skupia się na produkcji etanolu wyłącznie z surowców celulozowych nie pochodzących z roślin jadalnych/pasz, w celu uniknięcia wpływu produkcji biopaliw na popyt i koszty żywności.

   Rozwój produkcji biopaliw jest podyktowany pragmatyzmem, złoża obecnie wykorzystywanych ropy i gazu są już ubogie, produkcja biopaliw droga, więc nalezy się spieszyć z poprawą opłacalności ich wytwarzania oraz z polepszaniem ich jakości, w innym razie, pewnego dnia mozemy obudzić się z ręka w przysłowiowym nocniku.

Tagi: energia odnawialna, eko technologie, ekologia, biopaliwa, drop-in biofuels, etanol celulozowy

Podziel się na facebook.com

Komentarze:

Dodaj komentarz: