Strona główna
zaloguj

 | Mapa strony

Zbliża się sezon chłodniczy

Serwis klimatyzatora

Marzec to miesiąc poświęcony na przygotowania do sezonu chłodzenia i klimatyzacji. Czy jesteście Państwo przygotowani do sezonu? Przedstawiamy minimalną listę czynności jakie powinni Państwo wykonać przed uruchomieniem urządzenia w nadchodzą sezonie.

 

1. Dezynfekcja i mycie.

Najwazniejsze to aby urządzenie było czyste i sterylne. Pamiętajmy, że w ciągu roku zabrudziło się od kurzu, pyłu oraz od rozsiewanych przez ludzi bakterii. W pierwszej kolejności należy umyć filtr siatkowy, wymiennik ciepła, następnie tacę ociekową i wlać w nią kilka litrów wody z płynem. Wszystko to po to aby pozbyć się "grubszych" zabrudzeń. Jeśli już mamy to za sobą to możemy przystąpić do dezynfekcji. Do tego celu należy się zaopatrzyć w niezbędną specjalistyczną chemię w typowej hurtowni instalacyjnej. Zalecamy preparaty bezzapachowe w spraju oraz tabletki dezynfekcyjne, które użyjemy w trakcie dezynfekcji oraz na samym końcu. Jeśli dysponujemy już niezbędnymi preparatami, to rozpoczynamy od spryskania wymiennika ciepła starannie, miejsce po miejscu. Następnie odczekajmy kilka minut i umyjmy wymiennik używając do tego wody z płynem do naczyń. Po tej czynności załączmy urządzenie na minutę w celu wysuszenia jednostki. Następnie weźmy jedną tabletkę połóżmy na tacy ociekowej i wlejmy trochę wody zatykając odpływ aż tabletka się rozpuści, następnie odetkajmy odpływ i pozwólmy temu roztworowi dostać się do instalacji odprowadzania skroplin. Odczekajmy ok. 5 minut i przepłuczmy wspomnianą instalację do odprowadzania skroplin aby pozbyć się zanieczyszczeń i drobnoustrojów tam przebywających. Dezynfekcję kończymy na położeniu tabletki dezynfekcyjnej na tacy ociekowej. Będzie tam po to aby po pojawieniu się skroplin dezynfekować je na bieżąco. Dezynfekcję należy powtórzyć w środku sezonu chłodniczego już w zmniejszonym zakresie: tzn.: spryskanie wymiennika oraz położenie tabletki dezynfekcyjnej na tacy ociekowej. Tak zadbana kimatyzacja będzie dla nas zdrowa i przyjazna.

2. Sprawdzenie techniczne urządzeń.

Oględziny wzrokowe, sprawdzenie szczelności oraz pomiary elektryczne. Powyższe czynności należy wykonać przy użyciu specjalistycznej zajmującej się tym na codzień firmy. Urządzenie klimatyzacyjne jest jak samochód, posiada silnik (sprężarka), który wymaga wymianę oleju i zalecamy aby dbać o niego jak dbamy o swoje samochody. Regularne sprawdzanie stanu technicznego zapewni długowieczność naszych urządzeń.

3. Uruchomienie próbne.

W tym etapie możemy dodać do naszego urządzenia zapach aby przyjemność z korzystania z klimatyzacji była jeszcze większa.

Polecamy również zapoznać się z poradą ekspercką zamieszczoną na naszym forum.

 

Pozdrawiamy

Redakcja

Tagi: klimatyzacja, klimatyzator, serwis klimatyzacji, konserwacja, zdrowa klimatyzacja, serwis, serwis klimatyzatora

Podziel się na facebook.com

Komentarze:

Dodaj komentarz: