Strona główna
zaloguj

 | Mapa strony

Kategoria: Projektownia

Auto CAD - niezbędnik

Ustawienia Auto Cad

Wyobraźmy sobe taką sytuację... Piątkowe popołudnie w pracy, godzina 15.30 - jeszcze pół godziny i do domu - zostały drobiazgi... Wydrukować ostatni rysunek, następnie zbindować referencje i wysłać emailem... Pikuś! Ale cóż to?! Podchodzisz do plotera, oglądasz z niedowierzaniem, bo zamiast rysunku widzisz czarną plamę... Co się stało z Twoim stylem wydruku, skalami linii itd? Po chwili radzisz sobie, tworząc od podstaw styl wydruku i drukujesz jeszcze raz, następnie bindujesz referencje i (o zgrozo) udało Ci się zbindować tylko jedną, a trzy pozostałe za nic w świecie... Próbujesz jeszcze kolejnych pięć razy, po czym tworzysz nowy rysunek, przekopiowujesz całą zawartość do nowego.. Problem znikł. Sukces, ale z pracy wychodzisz o wiele za późno. Czy można było tego uniknąć? Z pewnością, a na pewno zmniejszyć prawdopodobieństwo.

Personalizacja ustawień - AutoDesk umożliwił spersonalizowanie ustawień AutoCADa, aby tworzył on narzędzie, w którym chce się pracować. W tym celu udajemy się do zakładki "Settings". Najszybciej znaleźć ją najeżdżając wskaźnikiem myszki na sam dół ekranu - tam, gdzie wprowadzamy tekst - naciskamy prawy przycisk myszki i z rozwijalnego menu wybieramy "Settings".
Co ustawiamy w "Settings"? Kolor tła w modelu i papierze, wielkość krzyża kursora myszki, konfigurujemy prawy przycisk myszki, lokalizację plików tymczasowych, profil użytkownika i inne. Od razu wyjaśnię, dlaczego "Settings", a nie na przykład "Ustawienia". Wolę angielską wersję AutoCAD'a i tylko taką znam, a w polskiej wersji jest duża trudność z identyfikacją odpowiedników funkcji znanych z wersji angielskiej.

Tagi: niezbednik, settings, ustawienia autocada, kurs autocada, autocad, projektownia, ustawienia autocad

Podziel się na facebook.com

Komentarze:

Dodaj komentarz: